هرگز براي آزمايش نشت گاز از شعله استفاده نكنيد . استفاده از كف مواد شوينده روش مناسب تشخيص نشت گاز است .    قبل از انجام هر گونه حفاري در محدوده مناطق گازرساني شده هماهنگي با شركت گاز ضروري است .    سرويس دوره اي تجهيزات گرمايشي شامل رسوب و دوده زدايي مخازن ، لوله ها و كوره موجب صرفه جويي قابل توجه در مصرف گاز طبيعي مي شود .    يكي از راههاي صرفه جويي اين است كه دماي آبگرمكن و شوفاژ را بين 50-60 درجه ي سانتيگراد قرار دهيد .    هموطن گرامي ، درصورت احساس مسموميت با گاز مونوكسيد كربن سريعاً وسيله گازسوز را خاموش نموده و پنجره ها را گشوده و در معرض هواي تازه قرار بگيرد .    بخاري مانند هر وسيله گازسوز ديگري به اكسيژن نياز دارد . بنابراين از مسدود كردن تمامي درزها و منافذ اكيداً خودداري كنيد .    نصب و استفاده از خاموش كننده هاي استاندارد در آشپزخانه از عوارض ناشي از آتش سوزي ها جلوگيري مي كند .    بهنيه مصرف كردن گاز ، بهينه مصرف كردن درآمد خانواده است .    هر وسيله گازسوز بايد داراي يك دودكش و مجهز به كلاهك استاندارد به شكل H باشد.    هموطن گرامي سرد بودن دودكش فلزي يا آبگرمكن نشانه وجود خطر و مسدود بودن مسير دودكش است.    به هيچ عنوان نبايد دودكش آبگرمكن و هود آشپزخانه از يك لوله يا كانال مشترك عبور داده شوند .    براي وصل كردن شيلنگ گاز به وسيله گازسوز و لوله كشي گاز حتماً بايد از بست هاي فلزي استفاده كنيد .    استفاده از لوله هاي آكاردئوني آلومينيومي به علت جفت نشدن با وسايل گازسوز و محل دودكش خطرناك است .    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

پاسخگویی به 2300 پیام در سامانه رسيدگي به شكايات شرکت گاز استان گیلان

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ 202
پاسخگویی به 2300 پیام در سامانه رسيدگي به شكايات شرکت گاز استان گیلان

شرکت گاز استان گیلان در سال گذشته به حدود دو هزار و 300 پیام شامل شکایت، درخواست، پیشنهاد و اطلاع رسانی پاسخ داده است.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان - حسين اكبر مديرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: در سال 97 بالغ بر دو هزار و 300 پيام شامل شکایت، درخواست، پيشنهاد و اطلاع رسانی از طرق مختلف دريافت و در سامانه رسیدگی به شکایات ثبت گردید.

وي با بيان اینکه 45 درصد از اين ميزان را شكايت و 53 درصد را درخواست ها تشكيل داده است، اظهار داشت: كليه پيام هاي ورودي در سامانه رسیدگی به شکایات شرکت ثبت و کد رهگیری به آن تخصیص می یابد و پاسخ آن از طریق مسؤولین ذيربط باید در كمتر از 2 روز كاري به متقاضیان ارائه می شود.

مديرعامل شرکت گاز استان گیلان ادامه داد: بحمدالله با تلاش و كوشش همكاران روابط عمومي، متوسط زمان پاسخگويي به پیام های مردم به حدود 1/1 روز كاري کاهش یافته است.

مهندس اکبر با اشاره به ضرورت پاسخگویی شایسته به مردم و مشترکین گفت: با توجه به اهمیت بررسی دقیق شکایات و در خواست ها، کمیته رسیدگی به شكايات بصورت ماهانه تشکیل و اهم موارد دریافتی و پاسخ های ارسالی، مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد و اقدامات بهبود لازم مورد تصویب قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: شرکت گاز استان برای دریافت پيام هاي مردم و مشترکین عزیز راههای متعددی از قبیل تلفن گویای 3414، سایت، اپليكيشن، سامانه پیامکی، دفاتر پیشخوان، ایمیل و ... را معرفي کرده  ولی با این وجود  87 درصد از پیام های ورودی از طریق تلفن گویای 3414 ارسال شده است.

مديرعامل شرکت گاز استان گیلان در ادامه با بیان اینکه بیشترین شکایات وارده مربوط به گازبها و عوامل تشکیل دهنده صورتحساب گاز بوده گفت: گازبها و عوامل تشکیل دهنده آن از جمله عوارض گازرسانی، مالیات بر ارزش افزوده و ... از جمله مواردی هستند که بر اساس قانون بودجه و ضوابط قانونی از مشتركين دريافت می شود و تلاش می شود تا اطلاع رسانی کاملی از نحوه محاسبه آن از طرق مختلف صورت پذيرد.

اکبر در پایان با اشاره به اهمیت ارائه خدمات بموقع به مشترکین و ارتقای سطح رضایتمندی ایشان، از مردم و مشترکین درخواست نمود تا با بیان مشکلات و ارائه پیشنهادهای سازنده، شرکت گاز استان را در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر یاری نمايند.