هرگز براي آزمايش نشت گاز از شعله استفاده نكنيد . استفاده از كف مواد شوينده روش مناسب تشخيص نشت گاز است .    قبل از انجام هر گونه حفاري در محدوده مناطق گازرساني شده هماهنگي با شركت گاز ضروري است .    سرويس دوره اي تجهيزات گرمايشي شامل رسوب و دوده زدايي مخازن ، لوله ها و كوره موجب صرفه جويي قابل توجه در مصرف گاز طبيعي مي شود .    يكي از راههاي صرفه جويي اين است كه دماي آبگرمكن و شوفاژ را بين 50-60 درجه ي سانتيگراد قرار دهيد .    هموطن گرامي ، درصورت احساس مسموميت با گاز مونوكسيد كربن سريعاً وسيله گازسوز را خاموش نموده و پنجره ها را گشوده و در معرض هواي تازه قرار بگيرد .    بخاري مانند هر وسيله گازسوز ديگري به اكسيژن نياز دارد . بنابراين از مسدود كردن تمامي درزها و منافذ اكيداً خودداري كنيد .    نصب و استفاده از خاموش كننده هاي استاندارد در آشپزخانه از عوارض ناشي از آتش سوزي ها جلوگيري مي كند .    بهنيه مصرف كردن گاز ، بهينه مصرف كردن درآمد خانواده است .    هر وسيله گازسوز بايد داراي يك دودكش و مجهز به كلاهك استاندارد به شكل H باشد.    هموطن گرامي سرد بودن دودكش فلزي يا آبگرمكن نشانه وجود خطر و مسدود بودن مسير دودكش است.    به هيچ عنوان نبايد دودكش آبگرمكن و هود آشپزخانه از يك لوله يا كانال مشترك عبور داده شوند .    براي وصل كردن شيلنگ گاز به وسيله گازسوز و لوله كشي گاز حتماً بايد از بست هاي فلزي استفاده كنيد .    استفاده از لوله هاي آكاردئوني آلومينيومي به علت جفت نشدن با وسايل گازسوز و محل دودكش خطرناك است .    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

نخستین جلسه هیأت رئیسه شرکت گاز گیلان در سال 98 برگزار شد

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ 211
نخستین جلسه هیأت رئیسه شرکت گاز گیلان در سال 98 برگزار شد

روز شنبه 17 فروردین نخستین جلسه هیأت رئیسه شرکت گاز گیلان در سال 98، به ریاست حسین اکبر مدیرعامل شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان- در نخستین جلسه هیأت رئیسه در سال 98 حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به وقوع سیل در کشور، خواستار فراخوان به همکاران جهت جمع آوری کمک های انسان دوستانه برای مناطق سیل زده شد.

در اولین جلسه کاری سال 98 که با حضور هیأت رئیسه تشکیل شد مهندس اکبر در خصوص  پروژه های بند «ق» در حال اجرا گفت: از سال گذشته تاکنون برای اجرای 724 کیلومتر شبکه توزیع و انتقال پیمانکار انتخاب شده و برای مابقی طرح ها در حال انتخاب پیمانکار هستیم.

وی گفت: امسال حدود 485 کیلومتر عملیات شبکه گذاری برنامه ریزی شده است که با توجه به کوهستانی بودن مناطق، کار بسیار سخت و دشواری است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با تاکید به همه واحدها از جمله امور قراردادها و حقوقی جهت تسریع در انتخاب پیمانکاران و تحصیل اراضی، خواستار همدلی و همبستگی در جهت اجرای هرچه بهتر پروژه ها شد.

وی اجرای گسترده تر پروژه های کیفی مانند قرائت از راه دور ایستگاه ها، قرائت و چاپ همزمان صورتحساب، سیستم پرسرعت مخابراتی و .... را ضروری برشمرد و بر تشکیل بموقع جلسات در حوزه های مختلف بویژه کمیته وصول مطالبات تاکید کرد.

در ادامه اعضا در خصوص شناسایی نقاط آسیب پذیر و تعریف پروژه های مقاوم سازی به بحث و گفتگو پرداختند.

همچنین در این جلسه در خصوص مدیریت عملکرد شرکت و واحد ها بر اساس شاخص های کاری تعریف شده استراتژیک و فرآیندی بحث و تبادل نظر شد.

نخستین جلسه هیأت رئیسه شرکت گاز گیلان در سال 98 برگزار شد