اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

گاز مشترکین روستاهای حیدرآلات و فوشه فومن وصل شد

۱۶ مهر ۱۳۹۷ 74
گاز مشترکین روستاهای حیدرآلات و فوشه فومن وصل شد

حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از وصل موقت گاز 684 مشترک باقیمانده ناشی از وقوع سیل در شهرستان فومن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان در اثر وقوع سیل گسترده در استان گیلان به تاسیسات و لوله های گاز در 9 شهرستان خساراتی وارد آمد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان  آسیب ها به تاسیسات گازرسانی را در شهرستان های تالش، فومن، رودسر، لاهیجان، لنگرود، صومعه سرا، ماسال، املش و شفت عنوان کرد و افزود: به منظور ایمن سازی و جلوگیری از وقوع خطرات احتمالی، گاز بیش از یکهزار خانوار که بیشترین میزان آن در شهرستان فومن بود قطع شد.

با تلاش شبانه روزی کارکنان شرکت گاز و انجام تعمیرات و طراحی و اجرای لوله گذاری موقت، تاکنون گاز 684 مشترک گاز در روستاهای حیدرآلات و فوشه شهرستان فومن وصل شده است.

گاز مشترکین روستاهای حیدرآلات و فوشه فومن وصل شد گاز مشترکین روستاهای حیدرآلات و فوشه فومن وصل شد گاز مشترکین روستاهای حیدرآلات و فوشه فومن وصل شد گاز مشترکین روستاهای حیدرآلات و فوشه فومن وصل شد