اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

در 15 روز اول تابستان؛ تحویل 181 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های گیلان

۱۶ تیر ۱۳۹۷ 335
در 15 روز اول تابستان؛ تحویل 181 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه های گیلان

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان حسین اکبر مدیرعامل گاز گیلان با اشاره نقش مهم گاز در زمینه تامین انرژی استان اظهار داشت: این شرکت از ابتدای تابستان تا 15 تیرماه، بیش از 181 میلیون مترمکعب گاز به 3 نیروگاه تولید برق استان تحویل داده است.

مدیرعامل گاز گیلان با اعلام این موضوع که تحویل روزانه 12 میلیون مترمکعب گاز در تابستان در نوع خود یک رکورد محسوب می شود اظهار داشت: این میزان تحویل گاز به بخش نیروگاهی نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 11 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به دستورالعمل استانداری گیلان درخصوص کاهش ساعات کاری ادارات دولتی بعلت گرمای هوا و لزوم صرفه جویی در مصرف برق بیان نمود: شرکت گاز استان گیلان نیز همراستا با سایر نهاد های دولتی استان با اجرای این دستورالعمل، در جهت مدیریت مصرف برق تلاش نموده است.

مدیرعامل گاز گیلان با بیان این موضوع اظهار داشت: شرکت گاز درجهت صرفه جویی در مصرف برق علاوه بر اجرای دستورالعمل استانداری اقدامات موثری از قبیل استفاده از پنجره های دوجداره برای کاهش هدررفت سرما، سرویس وسایل برقی درجهت افزایش راندمان آنها، خاموش کردن لامپ های اضافه و دستگاه های برقی غیرضروری و ... را به انجام رسانده است.

مهندس اکبر در پایان با بیان اهمیت موضوع صرفه جویی بویژه از دیدگاه اسلام گفت: از دیدگاه پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) صرفه جویی یک معروف است و انجام و امر به آن یک واجب الهی است فلذا این شرکت نیز با تبلیغ راهکارهای صرفه جویی در مصرف آب و برق، درجهت نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه انرژی تلاش نموده است.