اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد

۱۲ تیر ۱۳۹۷ 288
استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان روز دوشنبه 11 تیرماه 97 مراسم اختتامیه ممیزی مراقبتی استانداردهای مدیریتی استقرار یافته شرکت گاز استان گیلان توسط تیم ممیزی شرکت IMQ برگزار شد.

در این مراسم حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از ممیزان به جهت نگاه حرفه ای به بخش های مختلف شرکت تشکر و قدردانی نمود و اظهار داشت: گاز گیلان در زمینه های کیفی روند رو به رشدی داشته و امید است با تقویت نقاط قابل بهبود، با گام نهادن در این مسیر روز به روز در جهت رسیدن به اهداف کلان شرکت و جلب حداکثری رضایتمندی مشترکین گرامی گام برداریم.

سپس تیم ممیزی از میزبانی و هماهنگی شرکت گاز و مدیریت تعالی تشکر نمود و در ادامه به بیان نقاط قوت و فرصت های بهبود و همچنین عدم انطباق های ممیزی استانداردهای 9000، 10002 و 10004، 14001، 18001، 10015 و 50001 پرداختند.

ممیزان در گزارش نهایی خود، اجرای طرح سفیران انرژی با هدف تربیت مربیان خارج شرکت در جهت اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، پاسخگویی شایسته به مشترکین و اجرای نظرسنجی از ذینفعان، اجرای سیستمی فعالیت ها در امورمالی و استفاده از نرم افزار ایده در حوزه آموزش را از جمله نقاط قوت گاز گیلان عنوان نمودند.

ایشان اقداماتی از قبیل بهبود فرایند نیازسنجی آموزشی کارکنان در حوزه انرژی، برگزاری مناسبتر ممیزی داخلی و استفاده از نتایج آن در جهت اصلاح سیستم، ارتباط دوره های آموزشی با اهداف سازمان و تعیین اثربخشی دوره های آموزشی را از جمله فرصت های بهبود شرکت معرفی کردند.

در پایان بر اساس جمع بندی صورت گرفته، ضمن قدردانی از اقدامات شرکت گاز گیلان در جهت استقرار، نگهداشت و اجرای مطلوب استانداردهای جاری، اعتبار آنها برای یک دوره دیگر تمدید شد.

استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد استانداردهای ISO در شرکت گاز گیلان با موفقیت تمدید شد