به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

اجرای 40 کیلومتر عملیات شبکه گذاری گاز در گیلان

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ 227
اجرای 40 کیلومتر عملیات شبکه گذاری گاز در گیلان

به گزارش روابط عمومي گاز گیلان - حسين اكبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از اجرای 40 کیلومتر عمليات شبکه گذاری گاز در ارديبهشت امسال در استان خبر داد.

مهندس اكبر اعلام داشت: از اين ميزان شبكه گذاري 90 درصد در 71 روستاي استان صورت پذيرفته و مابقی در شهرها و بصورت حفرات خالی انجام شده است .

وي با اعلام این موضوع که هم اکنون بیش از 20 هزار کیلومتر شبکه در استان وجود دارد اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده پیش بینی می شود تا هفته دولت 100 کیلومتر دیگر عملیات شبکه گذاری گاز در استان صورت پذیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اثرات مثبت گازدار شدن شهرها و روستاهای گیلان اظهار داشت: گازرسانی گسترده در استان زمینه رونق کسب و کار کارگاه های کوچک و محلی در روستاها و مناطق دوردست را فراهم ساخته است.

مهندس اکبر ابراز اميدواري كرد تا با گازرساني به روستاهاي باقیمانده بالاي 20 خانوار در قالب فاز دوم پروژه بند «ق» که قابلیت گازرسانی را دارند، در پايان امسال شاهد اتمام عمليات و توسعه کمی گازرساني در استان باشيم.