به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

جذب بیش از 3 هزار مشترک گاز در اردیبهشت ماه

۹ خرداد ۱۳۹۷ 230
جذب بیش از 3 هزار مشترک گاز در اردیبهشت ماه

به گزارش روابط عمومی گاز گيلان- حسين اكبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از جذب 3 هزار و چهارصد مشترك جديد گاز در ارديبهشت ماه امسال خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اعلام این خبر افزود: با جذب اين تعداد مشترك مجموع مشتركين گاز در گيلان به يك ميليون و 20 هزار مشترك افزايش يافته است.

مهندس اكبر ادامه داد: اين آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزايش يافته است و با احتساب مشتركين جديد جذب شده، درصد بهره مندي خانوارهاي روستايي گيلان به 93.4 درصد رسيده است.

وي اظهار داشت: هم اكنون 1908 روستاي استان از نعمت گاز بهره مند مي باشند كه بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده با گازرسانی به 42 روستای بالای 20 خانوار دیگر اين ميزان تا هفته دولت به 1950 روستا افزايش می يابد.

مديرعامل شركت گاز استان گيلان در پايان اظهار داشت: مهم ترین هدف شرکت گاز افزایش سطح رضایتمندی مردم و مشترکین عزیز می باشد و این شرکت علاوه بر عملیات توسعه گازرسانی در استان با راه اندازی پروژه های کیفی نظیر پروژه قرائت و چاپ همزمان صورتحساب، ایجاد اپلیکیشن خدمات الکترونیک گاز و امکان پرداخت غیرحضوری از طریق سایت، تلفن 3415 و .... گام های مؤثری در این زمینه برداشته است