به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

حدود 70 درصد مصرف گاز اردیبهشت در گیلان متعلق به نیروگاه ها و صنایع بوده است

۷ خرداد ۱۳۹۷ 233
حدود 70 درصد مصرف گاز اردیبهشت در گیلان متعلق به نیروگاه ها و صنایع بوده است

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف 522 ميليون مترمکعب گاز در ارديبهشت امسال در استان خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: مصرف گاز در ارديبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد افزایش داشته است که با توجه به جذب بیش از 50 هزار مشترک جدید آماری بسیار مناسب می باشد.

مهندس اکبر ادامه داد: مصرف گاز در بخش خانگي با 4 میلیون مترمکعب کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 135 میلیون مترمکعب در اردیبهشت رسیده است كه اين مهم نشان از نهادينه شدن فرهنگ مصرف بهينه و ايمن گاز طبيعي در سراسر استان دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: اجرای طرح سفیران انرژی و همکاری شایسته فرمانداری ها، صدا وسیما، رسانه ها و سایر سازمان های تبلیغی در جهت اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی سبب این کاهش مصرف شده است.

وی ادامه داد: با توجه به صرفه جويي هاي صورت گرفته توسط مشترکین خانگی گاز در استان، شركت گاز استان گيلان توانست در اردیبهشت امسال با افزایشی 20 میلیون مترمکعبی، 349 میلیون مترمکعب گاز به بخش های صنعتی و نیروگاهی استان تزریق نماید و می توان گفت این حمایت از صنایع استان نقش مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا نموده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: حدود 57 درصد از مجموع مصرف گاز در استان در اردیبهشت امسال متعلق به بخش نیروگاهی می باشد و بخش های خانگی، صنعتی، حمل و نقل و تجاری هر کدام با 26، 10، 4 و 3 درصد در رده های بعدی مصرف گاز قرار دارند.

مهندس اکبر در پايان گفت: بر اساس پیش بینی های بعمل آمده تا هفته دولت 97 ، پنج بخش مشترکین گاز در استان در حدود یک میلیارد و 530 میلیون مترمکعب گاز مصرف خواهند نمود.