هرگز براي آزمايش نشت گاز از شعله استفاده نكنيد . استفاده از كف مواد شوينده روش مناسب تشخيص نشت گاز است .    قبل از انجام هر گونه حفاري در محدوده مناطق گازرساني شده هماهنگي با شركت گاز ضروري است .    سرويس دوره اي تجهيزات گرمايشي شامل رسوب و دوده زدايي مخازن ، لوله ها و كوره موجب صرفه جويي قابل توجه در مصرف گاز طبيعي مي شود .    يكي از راههاي صرفه جويي اين است كه دماي آبگرمكن و شوفاژ را بين 50-60 درجه ي سانتيگراد قرار دهيد .    هموطن گرامي ، درصورت احساس مسموميت با گاز مونوكسيد كربن سريعاً وسيله گازسوز را خاموش نموده و پنجره ها را گشوده و در معرض هواي تازه قرار بگيرد .    بخاري مانند هر وسيله گازسوز ديگري به اكسيژن نياز دارد . بنابراين از مسدود كردن تمامي درزها و منافذ اكيداً خودداري كنيد .    نصب و استفاده از خاموش كننده هاي استاندارد در آشپزخانه از عوارض ناشي از آتش سوزي ها جلوگيري مي كند .    بهنيه مصرف كردن گاز ، بهينه مصرف كردن درآمد خانواده است .    هر وسيله گازسوز بايد داراي يك دودكش و مجهز به كلاهك استاندارد به شكل H باشد.    هموطن گرامي سرد بودن دودكش فلزي يا آبگرمكن نشانه وجود خطر و مسدود بودن مسير دودكش است.    به هيچ عنوان نبايد دودكش آبگرمكن و هود آشپزخانه از يك لوله يا كانال مشترك عبور داده شوند .    براي وصل كردن شيلنگ گاز به وسيله گازسوز و لوله كشي گاز حتماً بايد از بست هاي فلزي استفاده كنيد .    استفاده از لوله هاي آكاردئوني آلومينيومي به علت جفت نشدن با وسايل گازسوز و محل دودكش خطرناك است .    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ 447
مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان روز شنبه 22 اردیبهشت ماه مهندس حسینی مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت و هیات همراه در راستای بازرسی های دوره ای از شرکت های تابعه وزارت نفت، از شرکت گاز استان گیلان بازدید کردند.

در این دیدار مهندس حسینی با برشمردن بندهایی از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد اداری اظهار داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب مبارزه با فساد اداری سرمایه گذاری را تضعیف نمی کند. ایشان همچنین می فرمایند نباید با مدیران صالح و سالم با سوءظن برخورد شود که این مهم باید سرلوحه کار همه ما قرار گیرد.

مشاور وزیر نفت با اشاره به رتبه 120 تا 134 ایران در میان 177 کشور دنیا در زمینه مبارزه با فساد اداری در سالهای2011 تا 2014 اظهار داشت: این مسئله برازنده کشور ما که یک کشور اسلامی است نمی باشد و باید با تلاش مستمر در جهت بهبود این وضعیت قدم های موثری برداریم.

مهندس حسینی گفت: شرکت ملی گاز و شرکت گاز استان گیلان جزء شرکت هایی هستند که سبب رضایتمندی مردم شده اند و هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است.

مدیرکل بازرسی صنعت نفت فساد را قدرت بعلاوه اختیار منهای پاسخگویی تعریف نمود و اظهار داشت: برای مبارزه با فساد بجای گشتن بدنبال متخلف باید به دنبال بستن راه های فساد در سازمان باشیم.

وی در پایان ضمن تشکر از مدیرعامل و پرسنل شرکت گاز استان گیلان گفت: شرکت گاز استان گیلان یکی از مجموعه هایی است که کمترین شکایت را دارد از این رو تصمیم گرفتیم این جلسه با حضور روسا و مسئولین واحدها بصورت عمومی برگزار شود.

مهندس حسینی در پایان با تاکید بر مقوله سلامت اداری و مبارزه با فساد گفت: در این زمینه باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا سلامت موجود حفظ شود و با استفاده از مکانیزم های پاداش و تنبیه مرتبط ارتقا یابد.

همچنین در این نشست حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گزارشی از عملکرد شرکت گاز استان را برای هیات عالی بازرسی صنعت نفت ارائه نمود.

در این جلسه سوالاتی از طرف پرسنل شرکت گاز در زمینه های بازنشستگی و خدمات بهداشت و درمان مطرح و مقرر شد مسائل مرتبط با کارکنان در زمینه های بازنشستگی و بهداشت و درمان مورد بررسی قرار گیرد.

مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است مشاور وزیر و مدیرکل بازرسی صنعت نفت: هدف از بازرسی، صیانت و حفاظت از خدمات ارزنده تلاشگران صنعت نفت است

فرمت : rar حجم :11.21875 KB