اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

مديرعامل گاز گيلان: در سال 96 بالغ بر 600 كيلومتر شبكه گذاري در گيلان انجام شده است

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ 350
مديرعامل گاز گيلان: در  سال 96 بالغ بر 600 كيلومتر شبكه گذاري در گيلان انجام شده است

به گزارش روابط عمومي گاز گیلان- مهندس اكبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از اجرای 600 كيلومتر عمليات شبکه گذاری گاز در سال 96 در استان خبرداد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام اين خبر افزود: بیش از 567 کلیومتر از  اين ميزان شبكه گذاري در 549 روستاي استان و بالغ بر 32 کیلومتر در حفرات خالی شهرها انجام شده و مجموع طول شبكه گاز در استان به بيش از 20 هزار كيلومتر افزايش يافته است.

مهندس اكبر گفت: ميزان شبكه گذاري در سال 96 نسبت به ميزان سال قبل تر كاهش يافته كه اين مهم بعلت نزديك شدن به پايان عمليات گازرساني در استان مي باشد.

وي ادامه داد: همچنین در سال گذشته 16 هزار  و هفتصد انشعاب گاز در استان نصب شده که 21 درصد آن در شهرهای گیلان می باشد و با احتساب آن مجموع انشعابات گاز در استان به بیش از 567 هزار افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان ابراز اميدواري كرد تا با گازرساني به روستاهاي بالاي 20 خانوار باقيمانده در قالب فاز دوم پروژه بند «ق»، در پايان امسال شاهد اتمام عمليات و توسعه کمی گازرساني در استان باشيم.