اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

شرکت گاز استان گیلان متعهد به اجرای الزامات پدافند غیرعامل است

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ 302
شرکت گاز استان گیلان متعهد به اجرای الزامات پدافند غیرعامل است

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان امیر مرادی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و هیئت همراه با حضور در شرکت گاز با حسین اکبر مدیرعامل گاز گیلان دیدار کردند.

در این دیدار مهندس اکبر ضمن عرض خوشامد و تبریک سال نو بر اهمیت مقوله دفاع غیرنظامی و پدافند غیرعامل تاکید نمود و اشاعه این مبحث را در سطح جامعه و دستگاه های اجرایی امری ضروری دانست.

وی با اعلام این موضوع که شرکت گاز استان گیلان متعهد به اجرای الزامات پدافند غیرعامل است اظهار داشت: الزامات و دستورالعمل های پدافند غیرعامل  باید بصورت ملی  و نه به شکل جزیره ای انجام گیرد.

مدیرعامل گاز گیلان در پایان از لحاظ شدن دستورالعمل های ایمنی و پدافند غیرعامل در پروژه ها و فعالیت های جاری شرکت خبر داد و عنوان نمود: افتتاح مرکز دیسپچینگ گاز گیلان سبب گسترش اهرم نظارتی شرکت خواهد شد.

در این دیدار امیر مرادی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در زمینه ایمنی و پدافند غیرعامل، گاز گیلان را یکی از دستگاه های اجرایی برتر در این حوزه نامید.

وی اظهار داشت: اداره کل پدافند غیرعامل در سال های گذشته در زمینه های جدیدی از قبیل، اهداف زیستی، نجوم، رباتیک،کشاورزی و GIS ورود کرده است  که موفقیت در این عرصه ها مستلزم همراهی و تلاش همه سازمان ها و نهاد های اجرایی در استان می باشد.

شرکت گاز استان گیلان متعهد به اجرای الزامات پدافند غیرعامل است