به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار

۲۱ بهمن ۱۳۹۶ 56
گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، مراسم افتتاح گازرسانی به 12 روستای شهرستان رودبار با حضور فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستانی در 2 روستای سرشمام رستم آباد (امام زاده طاهر) و روستای صیقلده برگزار شد

برای گازرسانی به روستاهای رناسک بن، قلعه کول، میان فریرود، گلیورز، دشتگان و سرشمام در بخش مرکزی شهرستان رودبار و نیز روستاهای صیقلده، دنبالده، کشکش، سه پستانک، گوفل و جهیش بیش از 67 کیلومتر شبکه گذاری و 928 انشعاب گاز نصب شده و مجموعاً 3 میلیارد و650 میلیون تومان هزینه شده است.

همچنین با گازدار شدن این روستاهای کوهستانی و صعب العبور در دهه فجر امسال، مجموع خانوارهای روستایی گازدار رودبار به حدود 9 هزار خانوار افزایش یافته و درصد بهره مندی خانوارهای روستایی این شهرستان به بالای 70 درصد رسیده است.

هم اکنون تمام شهرها و 93 روستای شهرستان رودبار بهره مند از گاز می باشند و با اجرای طرح گازرسانی به 29 روستای دیگر این شهرستان در سال 97، درصد بهره مندی خانوارهای روستایی رودبار به بالای 90 درصد خواهد رسید.

گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار گرمای گاز در 12 روستای دیگر شهرستان رودبار