اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

طرح گازرسانی به روستای چاله بیجار تالش به بهره برداری رسید

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ 545
طرح گازرسانی به روستای چاله بیجار تالش به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان روز چهارشنبه 18 بهمن طرح گازرسانی به روستای چاله بیجار از توابع شهرستان تالش با حضور فرماندار این شهرستان و جمعی از مدیران شهرستانی به بهره برداری رسید.

برای گازرسانی به این روستای صعب العبور بیش از 6.5 کیلومتر شبکه گذاری انجام و در حدود 3 میلیارد ریال هزینه شده است. همچنین با گازرسانی به این روستا امکان بهره مندی 100 خانوار روستایی از نعمت گاز فراهم شده است.

همچنین با بهره مندی این روستا از نعمت گاز، مجموع خانوارهای روستایی گازدار شهرستان تالش به 33 هزار خانوار، تعداد روستاهای بهره مند از گاز این شهرستان  به 172 روستا و درصد برخورداری روستایی تالش به 89.2 درصد افزایش یافته است.

طرح گازرسانی به روستای چاله بیجار تالش به بهره برداری رسید طرح گازرسانی به روستای چاله بیجار تالش به بهره برداری رسید طرح گازرسانی به روستای چاله بیجار تالش به بهره برداری رسید طرح گازرسانی به روستای چاله بیجار تالش به بهره برداری رسید