اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.    استفاده از اجاق پلوپز به عنوان وسيله گرمايشي ممنوع است * نصب بخاري ديواري در اتاق خواب مجاز نيست * نصب شومينه بدون ترموكوپل ممنوع است * نصب شومينه در اتاق خواب مجاز نيست     نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *   

گرمای گاز در روستای صیادلر آستارا

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ 481
گرمای گاز در روستای صیادلر آستارا

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان همزمان با دهه مبارک فجر، طرح گازرسانی به روستای صیادلر آستارا با حضور فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستانی افتتاح شد.

در این مراسم محمدرضا صدقکار رئیس اداره گاز آستارا گفت: با افتتاح این روستا تعداد روستاهای گازدار شهرستان آستارا به 37 عدد رسیده و درصد برخورداری روستائیان شهرستان از نعمت گاز طبیعی به 92 درصد افزایش یافته است.

رئیس اداره گاز شهرستان آستارا اظهار داشت: برای گازرسانی به روستای صیادلر بیش از 7 کیلومتر شبکه گذاری انجام و 106 انشعاب گاز نصب شده و بالغ بر 7 میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه شده است.

صدقکار با بیان اینکه در آستارا 8 هزار و 719 خانوار در مناطق روستایی زندگی می کنند بیان نمود: به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب ملت ایران، از این تعداد خانوار، بالغ بر 8 هزار و 22 خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

گرمای گاز در روستای صیادلر آستارا گرمای گاز در روستای صیادلر آستارا گرمای گاز در روستای صیادلر آستارا گرمای گاز در روستای صیادلر آستارا