نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *    خروجي دودكش نبايد در كنار كولر و يا زير پنجره باشد ، چرا كه گازهاي سمي وارد فضاي خانه مي شود * انتهاي دودكش پشت بام مي بايست مجهز به كلاهك H شكل باشد تا دود به محيط خانه بر نگردد *   

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان: با رعایت صرفه جویی در پایداری جریان گاز سهیم باشیم

۱۸ مهر ۱۳۹۶ 84
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان: با رعایت صرفه جویی در پایداری جریان گاز سهیم باشیم

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به ورود به فصل سرما از مشترکین فهیم خواست ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و مناسب، در مصرف گاز صرفه جویی نمایند.

مهندس اکبر اظهار داشت: مشترکین عزیز می توانند با مدیریت مصرف و نگهداری دمای خانه ها در دامنه 18 تا 21 درجه که به دمای آسایش معروف است، سبب افزایش پایداری جریان گاز در فصول سرد سال شوند.

وی ادامه داد: برای این کار لازم است ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، از لباس های گرم و پوشش مناسب استفاده نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان عنوان نمود: طراحی درست و استاندارد منازل بجهت نگهداشت گرما و رعایت کردن مبحث 19 مجموعه دستورات ساختمان توسط سازندگان می تواند تا حد بسیاری سبب کاهش مصرف گاز شود.

مهندس اکبر از نقش مهم صدا و سیما و رسانه ها در جهت فرهنگ سازی مصرف انرژی در کشور سخن گفت و اظهار داشت: صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی می توانند با آگاه ساختن مردم درخصوص اهمیت مسئله انرژی، سبب تغییر نگرش مردم و به تبع آن کاهش قابل توجه مصرف بی رویه سوخت در کشور شوند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد در سایه  همدلی و همراهی کلیه مردم و مسوؤلین استان و با رعایت صرفه جویی از سوی مشترکین فهیم، علاوه بر برقراری جریان گاز برای همه مردم، پاییز و زمستانی آرام را سپری نمایند.