به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان: با رعایت صرفه جویی در پایداری جریان گاز سهیم باشیم

۱۸ مهر ۱۳۹۶ 525
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان: با رعایت صرفه جویی در پایداری جریان گاز سهیم باشیم

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان، حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به ورود به فصل سرما از مشترکین فهیم خواست ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و مناسب، در مصرف گاز صرفه جویی نمایند.

مهندس اکبر اظهار داشت: مشترکین عزیز می توانند با مدیریت مصرف و نگهداری دمای خانه ها در دامنه 18 تا 21 درجه که به دمای آسایش معروف است، سبب افزایش پایداری جریان گاز در فصول سرد سال شوند.

وی ادامه داد: برای این کار لازم است ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، از لباس های گرم و پوشش مناسب استفاده نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان عنوان نمود: طراحی درست و استاندارد منازل بجهت نگهداشت گرما و رعایت کردن مبحث 19 مجموعه دستورات ساختمان توسط سازندگان می تواند تا حد بسیاری سبب کاهش مصرف گاز شود.

مهندس اکبر از نقش مهم صدا و سیما و رسانه ها در جهت فرهنگ سازی مصرف انرژی در کشور سخن گفت و اظهار داشت: صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی می توانند با آگاه ساختن مردم درخصوص اهمیت مسئله انرژی، سبب تغییر نگرش مردم و به تبع آن کاهش قابل توجه مصرف بی رویه سوخت در کشور شوند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد در سایه  همدلی و همراهی کلیه مردم و مسوؤلین استان و با رعایت صرفه جویی از سوی مشترکین فهیم، علاوه بر برقراری جریان گاز برای همه مردم، پاییز و زمستانی آرام را سپری نمایند.