به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد

۱۱ مهر ۱۳۹۶ 1162
سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد

به گزارش روابط عمومي گاز گیلان – حسين اكبر مديرعامل شركت گاز استان گيلان از اجراي سراسري سيستم قرائت و چاپ آني صورتحساب گاز در استان گيلان در جهت بهبود سطح كيفي خدمات خبر داد.

مديرعامل شركت گاز استان گيلان با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين طرح در جهت رفاه حال مشتريان و نيز شفافيت در تحويل صورتحساب گاز به مشتركين و همزمان با قرائت كنتور اجرايي شده است و زين پس كنتورخوانان شركت گاز نسبت به تحويل صورتحساب به مشترك همزمان با قرائت كنتور اقدام مي نمايند.

مهندس اكبر بيان نمود: در ابتدا، طرح مذكور در شهرهاي رشت، آستارا، تالش، ماسال و آستانه اجرايي شده بود و هم اينك اجراي آن در تمام استان آغاز شده است.

وي در همين راستا بيان نمود: طي هفته گذشته تحويل دستگاههاي قرائت و چاپ صورتحساب، راه اندازي سيستم بر روي دستگاه هاي قرائت و آموزش به كنتورخوانان براي شهرهاي لاهيجان، لنگرود، رودسر و سياهكل در اداره گاز لاهيجان و نيز براي شهرهاي انزلي، صومعه سرا، فومن، شفت و رودبار در محل سالن همايش روابط عمومي شركت گاز استان گيلان انجام پذيرفت.

مديرعامل شركت گاز استان گيلان كاهش دوره وصول مطالبات، صرفه جويي در زمان و هزينه ها، شفافيت در صورتحساب هاي صادره، ارسال پيامكي صورتحساب در زمان نبود مشترك، امكان بررسي صورتحساب صادره در محل و اطمينان از حضور كنتورخوان در محل را از جمله مزاياي اجراي اين طرح عنوان نمود.

مهندس اكبر در پايان گفت: هم اكنون اين شركت توسط 125 كنتورخوان در سطح استان كه تمامي آنان به سيستم قرائت و توزيع همزمان مجهز شده اند، نسبت به قرائت كنتور گاز مشتركين اقدام مي نمايد.

سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد سيستم قرائت و چاپ همزمان صورتحساب گاز در سراسر گيلان راه اندازي شد