به هيچ عنوان به منظور رقص نور شعله ، شومينه را عمداً زردسوز ننمائيد . شعله زرد به معني توليد گازسمي مونواکسيدکربن در دستگاه مي باشد    اطراف لوله هاي بالارونده ( آب سرد و گرم و .. ) از موتورخانه را كاملاً و توسط مصالح مناسب ، آببندي نماييد.در غير اينصورت امكان نفوذ گاز سمي مونواكسيدكربن از اطراف لوله ها به واحد مسكوني شما وجود دارد    هر چراغ روشنايي گازي بايستي داراي يك شير قطع كننده مجزا باشد از اتصال آن به شيرهاي اجاق گاز ، بخاري و يا آبگرمكن جداً خودداري نماييد    درصورتيكه احساس كرديد سوخت بخاري ناقص بوده و يا باشعله آبي نمي سوزد به آن بي‌تفاوت نمانيد، ممكن است اين نقص ناشي از نرسيدن هواي كافي به بخاري باشد.     در هنگام قطع گاز از شبكه شهر و در مرحله نخست فوراً شير اصلي گاز را بسته و سپس شيرهاي مصرفي خانگي كليه واحدها درساختمان را ببنديد    از وارد آوردن ضربه بوسيله ديگ و ساير ظروف سنگين بر روي اجاق گاز جداً خودداري كنيد زيرا اين عمل باعث سست شدن اتصالات و نشت گاز مي شود.    هر وسيله گازسوز بايستي داراي دودكش مناسب و بدون اشكال جهت تخليه گازهاي حاصل از احتراق به فضاي آزاد باشد و هرگونه نقص و نارسايي و رعايت ننمودن استانداردها در اين مورد موجب حادثه خواهد گرديد    براي وصل كردن بخاري به لوله‌كشي گاز هرگز از شيلنگ‌هاي آب و یا لوله های غيراستاندارد استفاده نكنيد.   

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان: با رعایت نکات ایمنی پاییز و زمستانی آرام و امن را سپری نماییم

۱۰ مهر ۱۳۹۶ 511
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان: با رعایت نکات ایمنی پاییز و زمستانی آرام و امن را سپری نماییم

به گزارش روابط عمومی گاز گیلان- حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز گیلان با آغاز فصل پاییز و شروع سرما از همه مشترکین گاز بویژه گیلانیان فهیم خواست با رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، پاییز و زمستانی آرام و امن را در کنار خانواده های محترمشان سپری نمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: عليرغم توصيه ها و بيان هشدارهاي لازم جهت رعايت نكات ايمني متأسفانه همه ساله شاهد وقوع حوادث ناخوشايندي ناشي از استفاده از وسايل گازسوز غير استاندارد و يا عدم رعايت هشدارهاي ايمني از اين نعمت خدادادي هستيم كه در پاره اي از موارد منجر به فوت نيز مي شود.

مهندس اکبر ادامه داد: استفاده از لوله هاي بخاري مناسب، بست فلزي، دودكش مجهز به كلاهك و مسدود كردن شيرهاي گاز بدون استفاده با درپوش از جمله مواردي هستند كه رعايت آنها می تواند تا حد بسیاری از بروز حادثه  جلوگیری نماید.

وی از همه مشترکین عزیز خواست تا ضمن رعايت تمامي نكات ايمني بالاخص چند مورد ذكر شده، به اطلاعیه های شرکت گاز که از طريق رسانه ها و كانالهاي ارتباطي شركت اطلاع رساني می گردد توجه فرمایند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان ابراز امیدواری کرد با رعايت نكات ايمني و استفاده صحيح از اين نعمت الهي سالي بدون حادثه را به كمك يكديگر سپري نمائيم.