نشانه هاي اوليه گاز گرفتگي عبارتند از : خواب آلودگي ، ضعف ، گرفتگي بدن ، سردرد ، تهوع و درد قفسه سينه * گاز منو اكسيد كربن كاملاً بي رنگ و بي بو است . تنفس گاز منواكسيد كربن باعث گاز گرفتگي ، مسموميت و مرگ مي شود *    خروجي دودكش نبايد در كنار كولر و يا زير پنجره باشد ، چرا كه گازهاي سمي وارد فضاي خانه مي شود * انتهاي دودكش پشت بام مي بايست مجهز به كلاهك H شكل باشد تا دود به محيط خانه بر نگردد *   

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است

۵ مهر ۱۳۹۶ 97
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است

گزارش روابط عمومی گاز گیلان همایش بزرگداشت روز ایمنی و آتش نشانی با حضور  مهندس حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان و جمعی از مسئولین و کارکنان شرکت در سالن اجتماعات روابط عمومی برگزار شد.

در این همایش مهندس اکبر با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، یاد و خاطره شهیدان 8 سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم بویژه شهید حججی را گرامی داشت.

مهندس اکبر  همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان که در حمله ارتش متجاوز بعثی در سال 59 به شهادت رسیدند بر اهمیت رعایت نکات ایمنی در انجام عملیات گازرسانی تاکید کرد.

وی عنوان نمود: رعایت ایمنی در کار تنها مختص واحدهای عملیاتی شرکت نیست و تمام واحد ها موظفند که در محیط کار نکات ایمنی را رعایت نمایند.

مهندس اکبر ادامه داد: برگزاری مانوارهای مختلف در سطح شرکت گاز می تواند تا حد بسیاری تلفات و خسارات ناشی از حوادث را کاهش دهد.

 مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان بر اهمیت تبلیغات و اطلاع رسانی در جهت نهادینه کردن فرهنگ ایمنی در سطح جامعه تاکید کرد و از واحدهای روابط عمومی و HSE خواست تا با جدیت در جهت تحقق این مهم تلاش نمایند.

همچنین در ابتدای این مراسم مهندس شکورنیا رئیس امور HSE و پدافند غیرعامل شرکت گاز استان گیلان  با اشاره به اجرای پروژه های بند «ق» استان گفت: شرکت گاز استان توانست در سال گذشته عملیات گازرسانی به 280 روستا را بدون هیچگونه حادثه ای به انجام رساند که این مهم نشان از توجه ویژه این شرکت به بحث ایمنی در کار دارد.

مهندس شکورنیا همچنین از کاهش محسوس حادثه گازگرفتگی در منازل (مرگ خاموش) در استان در سال گذشته خبر داد و گفت: تبلیغات گسترده از طریق صدا و سیما و رسانه های مکتوب و مجازی نقش مهمی در کاهش حوادث ناشی از مصرف گاز در استان داشته است.

در پایان این مراسم بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، از نفرات برتر ایمنی و HSE در سطوح رؤسای تعمیرات، امدادگر و گازبان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل بعمل آمد.

همچنین از رؤسای ادارات گاز شهرستان های رضوانشهر، رودسر، بندر انزلی و تالش که حائز رتبه های برتر در زمینه ایمنی شده بودند تقدیر بعمل آمد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم روز ایمنی: رعایت نکات ایمنی یک الزام است